TOP 3 miski WC Excellent – ranking najczęściej wybieranych modeli

Wybór odpowiedniej miski WC to jedna z kluczowych decyzji przy urządzaniu łazienki. Jej funkcjonalność, wygoda użytkowania oraz estetyka mają duży wpływ na komfort codziennego życia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, aby jak najbardziej ułatwić proces wyboru, stworzyliśmy zestawienie trzech najczęściej wybieranych misek WC Excellent.

Na początek jednak przeanalizujmy,  jakie aspekty wziąć pod uwagę wybierając miskę WC.

1. Rodzaj miski WC

Na rynku dostępne są różne rodzaje misek WC. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto poznać ich specyfikę:

  • Wiszące miski WC – montowane na stelażu podtynkowym. Charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i łatwością w utrzymaniu czystości, ponieważ podłoga pod nimi jest wolna od przeszkód. Są również bardziej estetyczne, ale zazwyczaj droższe w montażu.
  • Stojące miski WC – rozwiązanie, w którym misa zamontowana jest bezpośrednio na podłodze. Są łatwiejsze w instalacji i często tańsze, ale mogą być trudniejsze do utrzymania w czystości.
  • Kompaktowe miski WC – rodzaj toalety, w której miska ustępu oraz zbiornik spłukujący są zintegrowane w jedną bryłę. Są tańsze niż miski podwieszane oraz nieco łatwiejsze w montażu. 

2. Materiał wykonania

Najczęściej spotykane na rynku są miski WC wykonane z ceramiki sanitarnej. Jest to materiał trwały, odporny na zarysowania i łatwy do utrzymania w czystości. Niektóre nasze modele są pokryte specjalnymi powłokami antybakteryjnymi, które dodatkowo zwiększają higienę użytkowania.

3. Funkcjonalność 

Warto zastanowić się nad dodatkowymi funkcjami, które mogą poprawić komfort użytkowania miski WC:

  • Powłoka Clean Control – zapobiega namnażaniu się osadu z kamienia
    i zanieczyszczeń.
  • Deski wolnoopadające – zapobiegają gwałtownemu opadaniu deski, co jest bardziej komfortowe, cichsze i bezpieczne, szczególnie dla rodzin z dziećmi.
  • Bezkołnierzowa (bezrantowa) konstrukcja – brak kołnierza (obrzeża otaczającego miskę) zmniejsza ryzyko gromadzenia się bakterii i kamienia, co ułatwia utrzymanie czystości.
  • Miska WC z funkcją bidetutoaleta myjąca, czyli rozwiązanie łączące funkcje WC i bidetu, znajdujące zastosowanie w mniejszych łazienkach, w których nie ma miejsca na osobną miskę wc i bidet.

4. Ergonomia i wygoda użytkowania

Miska WC powinna być przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu i harmonijnie wkomponowana w przestrzeń łazienki. Ogólna zasada mówi, że wysokość miski od podłogi powinna wynosić 40 cm dla dorosłych, natomiast dla osób z niepełnosprawnościami około 45-50 cm. Warto zwrócić uwagę również na długość miski – u nas można znaleźć zarówno modele pasujące do mniejszych łazienek np. 47, 49 cm oraz do średnich i większych łazienek np. 50 cm czy 54 cm. Istotny jest również kształt miski – zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym.

Ranking TOP 3 bestsellerów Excellent

1. Doto Excellent

Najchętniej wybierana przez klientów nasza Miska WC Doto Pure-Rim doskonale komponuje się w każdej łazience dzięki klasycznemu designowi. Jej bezrantowa konstrukcja ułatwia utrzymanie czystości, a specjalna powłoka Clean Control zapobiega osadzaniu się kamienia i zanieczyszczeń, co ogranicza rozwój bakterii i zmniejsza zużycie środków chemicznych oraz wody. Wysokiej jakości ceramika, nowoczesny kształt i ukryte mocowania zapewniają łatwe utrzymanie czystości. 

2. Ness Excellent

Miska WC z serii NESS z wysokiej jakości ceramiki w białym połysku ma elegancki, prostokątny kształt, pasujący do klasycznych i nowoczesnych łazienek. Bezkołnierzowe spłukiwanie ułatwia utrzymanie higieny, a ekologiczny system spłukiwania pozwala na zużycie od 3,5 l wody.

3. Joker Excellent

Miska mająca zaledwie 47 cm długości, idealna dla miłośników klasycznego i nowoczesnego stylu, świetnie sprawdzi się w mniejszych łazienkach. Miska WC Joker posiada deskę wolnoopadającą, która jest łatwa do wypięcia i wykonana z odpornego na zarysowania materiału. Bezrantowa konstrukcja z wysokiej jakości ceramiki oraz subtelny kształt zapewniają łatwe utrzymanie higieny.

Podsumowanie

Reasumując, wybór odpowiedniej miski WC to decyzja, która wpłynie na komfort codziennego użytkowania łazienki. Dobrze dobrana miska WC będzie nie tylko praktyczna, ale także estetyczna i łatwa do utrzymania w czystości, co z pewnością podniesie standard Twojej łazienki. Zajrzyj do naszego Salonu Łazienek Excellent przy ul. Marcika 14C w Krakowie, a znajdziemy i dopasujemy najlepszą opcję do Twojej łazienki.