Relacja z Targów CERSAIE 2022

Zapraszamy do podsumowania tegorocznych Targów CERSAIE, czyli Międzynarodowych Targów Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek, które odbyły się w dniach 26-30.09.2022 we włoskiej Bolonii 🇮🇹

To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie. Jak co roku, odwiedziliśmy targi, żeby znaleźć dla Was piękne nowości, które pojawią się w naszym Salonie.

Tegoroczne Targi Cersaie w Bolonii obfitowały w kolory. Pojawiające się w zeszłym roku motywy liści i traw, tym razem zostały wzbogacone kwiatami a często też motywem zwierząt. Nowością jest trwałość tych dekorów, umożliwiająca zastosowanie ich na podłodze.

Małe formaty płytek w przeróżnych, ale stonowanych mono kolorach, prezentowali niemal wszyscy producenci.

W mozaikach kamienno podobnych, często ciętych po łuku i zestawionych kontrastowo kolorami można było przebierać do woli.

Wśród całej gamy płytek imitujących kamień, nowością był agat. Jego przekrojone wnętrze, głównie w barwach karmelowego brązu i błękitach, robi niezwykłe wrażenie.

Lastriko kolejny już sezon jest jednym z głównych bohaterów wystaw. Łączone coraz odważniej z kolorami cotto, spokojnej zieleni, żółci oraz z drewnem, przyjmuje nowe formy…Chyba musimy go polubić jeszcze bardziej 😉