Nowoczesne umywalki – stawiane czy meblowe?

Nowoczesne rozwiązania dedykowane pomieszczeniom łazienkowym zapewniają komfort, porządkują przestrzeń, a dzięki szlachetnym materiałom wprowadzają również odrobinę luksusu. W koncepcję inteligentnej, funkcjonalnej i komfortowej łazienki idealnie wpisują się umywalki Duravit zarówno stawiane, jak i meblowe. Wybór właściwego modelu zależy od preferencji, potrzeb oraz oczekiwań użytkownika.

Projektowane obecnie zgodnie z obowiązującą estetyką, z dbałością o komfort i oczekiwania   użytkowników pomieszczenia łazienkowe, stały się stały się miejscem sprzyjającym higienie i relaksowi. Umywalka jest standardowym elementem wyposażenia zarówno w salonie kąpielowym, jak i w małej łazience. Bogata oferta firmy Duravit sprawia, ze dobór odpowiedniej ceramiki, dopasowanej do potrzeb i stylu użytkownika łazienki jest znacznie łatwiejszy.

Umywalki stawiane

Nie wymagają specjalnego postumentu oraz mocowania do ściany. Umywalki stawiane Duravit to niezwykle efektowne rozwiązania, zapewniające jednocześnie niezliczone możliwości aranżacji pomieszczenia łazienkowego.

Amsterdam

Idealnie harmonizują z blatami wykonanymi z tak różnych materiałów, jak: drewno, szkło, naturalny kamień. Dopasowane do umywalek konsole ze specjalnymi schowkami zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania.

Niespotykaną, organiczną formą wyróżniają się modele umywalek serii Cape Code – stworzone przez Philippe Starck’a i Duravit. Dostępne są w trzech formach – okrągłej, kwadratowej oraz owalnego trójkąta, z charakterystyczną, niezwykle cienką 5-milimetrową krawędzią. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych.

Eleganckim dopełnieniem są dopasowane do umywalek meble, wyróżniające się unikatową formą oraz połączeniem materiału z chromu z białym lakierem na wysoki połysk.

Ponadczasową elegancją od lat zachwycają umywalki stawiane o zaokrąglonych krawędziach serii Happy D. Z kolei poszukując klasycznych, prostokątnych rozwiązań uwagę warto zwrócić na modele umywalek serii Vero Air. Liczne wymiary dostępnych rozwiązań sprawiają, że do każdego pomieszczenia można dobrać odpowiednią umywalkę. Małe umywalki dostępne są w szerokości od 25 do 50 cm. Dostępne w zestawieniu z konsolami oraz szafkami podumywalkowymi wykończonymi okleiną o wzorze drewna. Wybierając to rozwiązanie zyskamy przytulne i eleganckie wnętrze.

Cienkie ranty umywalek serii Luv wprowadzają do łazienki lekkość i elegancję. Dodatkowo sprawiają, że owalna umywalka wyróżnia się obszernym wnętrzem. Oferowane w wykończeniu satynowym w kolorze białym, szarym lub piaskowym i w połączeniu z konsolami wykonanymi z kamienia kwarcowego lub litego drewna nadadzą charakteru każdej łazience.

Umywalki meblowe

Umywalki meblowe to rozwiązania, które tworzą harmonijną całość wraz z dopasowanymi do nich szafkami podumywalkowymi. Dzięki temu powstaje duża powierzchnia dookoła , służąca odkładaniu niezbędnych przyborów. Szafki natomiast oferują dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów łazienkowych. Wśród proponowanych modeli umywalek meblowych dominują rozwiązania nowoczesne charakteryzujące się prostymi, minimalistycznymi liniami.

Dużą powierzchnię do odkładania oferuje umywalka meblowa serii Vero dostępna w szerokościach 800, 1000 i 1200 mm. Podobnie jak umywalki stawiane serii Vero również ten model idealnie nadaje się do połączenia z konsolami oraz szafkami podumywalkowymi.

Ciekawym rozwiązaniem umywalki P3 Comforts jest łagodnie podwyższona półka pod baterię. Oddziela ona obszar mokry komory umywalki od obszaru suchego, tworzy podest dla armatury i oferuje dużą powierzchnię do odkładania akcesoriów łazienkowych. Wąska krawędź komory nadaje umywalce lekkości i elegancji.