Hansgrohe – odpływy liniowe RainDrain

Odpływy liniowe RainDrain. Do nowoczesnej łazienki jak ulał!

Seria odpływów liniowych marki Hansgrohe obejmuje wyjątkowo szeroką gamę modeli, wariantów wielkości oraz sposobów wykończenia produktu. Dzięki temu sposób odprowadzania wody z posadzki można perfekcyjnie dopasować zarówno do potrzeb użytkownika, jak i wymogów technicznych pomieszczenia oraz oczekiwanej stylistyki łazienki.

Ktokolwiek marzy o spójnej strefie prysznica, w której wszystkie elementy perfekcyjnie do siebie pasują, może teraz łatwo to pragnienie spełnić. Marka Hansgrohe poszerzyła portfolio o serię wysokiej jakości odpływów prysznicowych RainDrain. Podobnie jak inne pozycje z asortymentu, rozwiązania te łączą w sobie harmonijnie zalety użytkowe oraz wizualne.

Piękno u stóp – w spójnej oprawie

Tym, co wyróżnia serię RainDrain już na pierwszy rzut oka, jest doskonałe wzornictwo. Warianty wykończenia widocznych części odpływów idealnie pasują do pozostałych produktów marki. Już nie tylko baterie, ale również systemy prysznicowe, rozwiązania związane z utrzymaniem porządku (jak coraz popularniejsze półki wnękowe), a także odpływy prysznicowe łączą się z sobą w pełnej harmonii. W kompleksowy sposób zapewniają łazience najwyższy poziom funkcjonalności, czyli codziennej wygody. A przy tym tworzą stylową oprawę dla codziennej troski o ciało i o ducha.

Wszystkie te walory trwają przez długie lata. Sekretem jest wysoka jakość materiałów, perfekcyjne wykonanie, ale też systemowe podejście do projektowania odpływów. Tu wszystko jest do siebie dopasowane – od wariantów powierzchni przez uszczelnienie po montaż. W ten sposób newralgiczna kwestia odprowadzania wody z tafli posadzki zostaje rozwiązana w pewny i bezpieczny sposób.

I to przy wyjątkowo małej głębokości montażu! Dzięki niej system RainDrain równie dobrze odpowiada warunkom instalacji w mieszkaniach nowych, jak i remontowanych. Warto skorzystać z tej zalety, by cieszyć się bardziej komfortową oraz piękniejszą niż dotąd łazienką.

W twoim stylu. Który model wybierzesz?

Strefa prysznica w całości – od głowicy prysznicowej aż po odpływ – powinna mieć bardzo starannie skomponowaną oprawę. Dlatego w serii RainDrain jest do wyboru aż sześć różnych odpływów liniowych, co umożliwiają realizację optymalnej instalacji dostosowanej do warunków przestrzeni oraz do stylu łazienki. W tej grupie znajdują się:

RainDrain Original. Jest to liniowe odwodnienie prysznicowe w formie zestawu wykończeniowego. Zapewnia łatwość montażu oraz optymalne bezpieczeństwo odwodnienia w dowolnym miejscu podłogi, minimum 10 cm od ściany. W modelu tym woda spływa wzdłuż spadku rynny ze stali szlachetnej pod rusztem do syfonu. Dostępne są dwa syfony o różnych wysokościach – do montażu płaskiego i standardowego. Do wyboru sześć wariantów długości w zakresie 600–1200 mm.

RainDrain Allround. Całkowicie wodoszczelne rozwiązanie odpływowe, obejmujące posadzkę w całej strefie natrysku. Wielkoformatowa włóknina uszczelniająca (1500 x 1300 mm) jest fabrycznie połączona z zestawem montażowym (pięć wariantów długości, 700–1200 mm). Zestaw zawiera dwa syfony o zróżnicowanej wysokości zamknięcia wodnego. Dekoracyjny ruszt ma uniwersalne wykończenie ze stali szlachetnej szczotkowanej.

RainDrain Compact. Odpływ liniowy ze stali szlachetnej dostępny w dwóch wersjach: z ozdobną rozetą albo z rusztem do wyłożenia płytkami w sześciu wariantach długości – od 600 do 1200 mm (co 100 mm). Przeznaczony do montażu płaskiego lub standardowego, w dowolnym miejscu podłogi minimum 10 cm od ściany. Ponieważ model ten wyróżnia się na rynku niską zabudową (z łatwą regulacją wysokości), rozwiązuje problemy pojawiające się podczas modernizacji.

RainDrain Flex. Model wyróżniający się możliwością przycięcia w celu idealnego dopasowania do danej przestrzeni. Dostępny w wersji do montażu przy ścianie (montaż trójstronny) lub do montażu pomiędzy dwoma ścianami.

Oprócz tych odpływów proponujemy także RainDrain Match w kilku wersjach kolorystycznych, przy równoczesnej możliwości wyłożenia płytkami oraz RainDrain Rock przeznaczony do obłożenia w całości płytką albo kamieniem naturalnym. Co więcej, w serii RainDrain odpływom liniowym towarzyszą odpływy punktowe ze zintegrowanym syfonem.

Czysto i świeżo z suchym syfonem Dryphon

Marka Hansgrohe zachęca do oszczędnego korzystania z cennych zasobów naturalnych. W tym celu opracowuje zaawansowane technologicznie baterie i rozwiązania prysznicowe, w których strumień wody jest tak napowietrzany, by w nieodczuwalny dla użytkownika sposób radykalnie zmniejszyć przepływ. Niezależnie od tego odpływy liniowe montowane na uBox zapewniają wydajność aż do 60 l/min – odpowiednią nawet do kąpieli pod deszczownicą w skali XXL. Zapewnia ją innowacyjny suchy syfon mechaniczny Dryphon.

Co to takiego? Wyjaśniamy. Każdy syfon ma za zadanie zatrzymywać przykre zapachy, jakie mogłyby się wydobywać z kanalizacji. W rozwiązaniach tradycyjnych odpowiada za to pozostająca w syfonie woda. Gdy jednak wybrane urządzenie łazienkowe jest rzadko używane, albo gdy w strefie prysznica zastosowano ogrzewanie podłogowe, wody może tu zabraknąć. Suchy syfon mechaniczny wyklucza ten problem. Tu blokadą jest silikonowa membrana, zamykająca się automatycznie – a otwierana tylko pod naporem spływającego strumienia. Wydajny suchy syfon Dryphon jest dołączany do elementu zewnętrznego odpływów liniowych Hansgrohe RainDrain: Flex, Match, Original i Rock. W razie potrzeby zastępuje syfon dostarczany z zestawem podstawowym uBox universal o wydajności do 42 l/min.