Hewi – Tricolors

Tricolor 477/801 – nowa odsłona ikony

Kluczem nowej fuzji kolorystycznej w klasycznej serii HEWI dla budynków służby zdrowia, jest koncepcja uleczania poprzez architekturę. Zgodnie z tą ideą sposób projektowania ma wpływ na samopoczucie fizyczne i psychiczne pacjentów, a także na opiekujących się nimi osobami. „Uzdrawiająca architektura” obejmuje projektowanie ścian i podłóg, odpowiednie padanie światła, akustykę, kształt pomieszczenia i wyposażenie.
Odpowiednie zastosowanie trzech akcentów kolorystycznych (bieli, koralowego i błękitu), sygnalizuje sposób posługiwania się sprzętem i zachęca do intuicyjnego użytkowania. Jest to niezwykle ważny aspekt gdy pacjenci mają na przykład problemy ze wzrokiem. Tego typu rozwiązania mogą zapewnić lepszą orientację a tym samym lepszą kondycję psychiczną i fizyczną.

Metamorfoza serii 477/801 ma także zastosowanie do łazienek dla najmłodszych. W tym wypadku Hewi proponuje intrygujące łączenie dwóch odcieni zieleni z kolorem koralowym lub dwóch odcieni niebieskiego z zielenią. Ze względu na bardzo istotną naukę niezależności u dzieci, przyjazne wyposażenie w pomieszczeniach sanitarnych odgrywa tak ważną rolę. Spójna, skoordynowana koncepcja kolorystyczna nie tylko gwarantuje ciekawy efekt wizualny i skutecznie zachęca do higieny, ale także ułatwia intuicyjne korzystanie z łazienki.