Nowy świat kolorów od Zehnder

Odpowiednio dobrane barwy pozwalają na stworzenie idealnego, indywidualnego stylu. W odpowiedzi na te oczekiwania Zehnder stworzył nowy świat kolorów dla grzejników – znacznie rozszerzył dostępną paletę barw. Najnowszy system kolorów pozwala dopasować barwy grzejników do trendów w aranżacji wnętrz, bezproblemowo integrując je z każdym otoczeniem.

Począwszy od wyboru ubrań, a skończywszy na miejscu, w którym żyjemy – kolory niewątpliwie mogą nadać indywidualny charakter. Rozszerzenie gamy dostępnych barw jest naturalnym krokiem firmy Zehnder towarzyszącym ulepszeniom w technologii produkcji. Wszystko by stworzyć grzejnik najwyższej jakości, odpowiadający wymaganiom użytkowym i estetycznym.

Inspiracje dla nowego systemu kolorystycznego

Przy opracowywaniu nowej koncepcji wsparciem dla Zehndera była znana ekspertka od trendów kolorystycznych – Juliette Baumgartner. Przeanalizowane zostały trendy w sześciu obszarach – architektura, wystrój wnętrz, aranżacja łazienek, styl życia, powierzchnie i materiały. Następnie uwzględniono je w koncepcji, tak aby zaproponować paletę kolorów, która pozostanie atrakcyjna również w przyszłości.

Celem było poszerzenie możliwości wyboru kolorystyki grzejników Zehnder, a jednocześnie ułatwienie wyboru odpowiedniego dopasowania kolorystycznego bez przytłaczania klienta. Nie tylko w oparciu o doradztwo przy zakupie, ale przede wszystkim poprzez zaproponowanie pięciu nowoczesnych kolekcji kolorystycznych Zehnder dla określonych obszarów w domu, uwzględniających indywidualne preferencje.

Przyszłościowa paleta kolorów

Kolekcja „The Sanctuary” określa dom jako miejsce odpoczynku, relaksu i spokoju. Szorstkie powierzchnie, szczotkowane wykończenia, mieszane glazury i naturalne materiały tworzą wyjątkowe przestrzenie. Naturalne odcienie złamanej bieli, jasnobrązowego i szarego są kluczem do przytulnego środowiska do relaksu. Metale szczotkowane, takie jak mosiądz w połączeniu z drewnem, tworzą nowoczesny kontrast. Okrągłe kształty i miękkie tekstury łagodzą surowy charakter.

Odcienie czerni i ciemnej szarości, grafit i taupe to klucz do osobistych rytuałów i odpoczynku w kolorach „The Mystical Home”. Stonowana paleta kolorów została stworzona z myślą o spokojnej przestrzeni do osobistych rytuałów i dobrego samopoczucia. Surowe, naturalne powierzchnie kontrastują z wyrafinowanym wzornictwem. Chropowata faktura betonu w połączeniu z powierzchniami z polerowanego kamienia zapewniają doznania, których można doświadczać wieloma zmysłami.

NeoGreen”, czyli zielone odcienie, które pomagają nieco zrównoważyć naszą potrzebę częstego obcowania z naturą. Ściany i podłogi, a także tekstylia i dekoracje nabierają życia w odcieniach zieleni. Delikatna mięta lub grafit w odcieniu turkusu odzwierciedlają naszą tęsknotę za naturalnym środowiskiem. Odcienie nude, jasnego brązu i szarości tworzą atmosferę harmonii i spokoju.

Mother Earth”. Terakota zarówno jako materiał, jak i jako kolor pomaga uzyskać wrażenie ciepła i ziemistości. Wysoko pigmentowana terakota i głęboko nasycone, ale wyblakłe od słońca jednolite kolory nadają naturalny, a zarazem wyrafinowany wygląd. Odcienie bawełnianej bieli, ochry, ceglastej czerwieni i brązu tworzą paletę kolorów ziemi.

Materiał Mono Beton” to ciągłość przestrzeni, surowa, płynna i ekspresyjna. Zastosowanie tylko jednego materiału pozwala uzyskać harmonijny, jednolity wygląd i spokojną przestrzeń wolną od wizualnych zakłóceń. Surowy beton płynnie przechodzi z wnętrza do strefy zewnętrznej, nadając przestrzeni ciągłość.

Segmentacja kolorów

Celem kolorów podstawowych jest stworzenie trwałej, podstawowej palety odcieni – spójnego zestawu barw dla klientów Zehnder we wszystkich produktach. Podstawowe kolory zostały opracowane na bazie istniejących barw, a także rozszerzone o nowe.

Modne kolory podkreślają kolory podstawowe. Odzwierciedlają trendy, aby nadążać za współczesnymi zmianami. Przejście od ciepłych po chłodne kolory pozwala na znalezienie odpowiedniego odcienia grzejnika dekoracyjnego dopasowanego do reszty pomieszczenia.

Paleta możliwości kolorystycznych grzejników Zehnder znacząco wzrosła, co w połączeniu z najwyższą jakością, nowoczesną technologią produkcji i elastycznością stosowanych rozwiązań sprawia, że każdy, nawet osoba o najbardziej wyszukanych gustach, znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję.