Sanswiss – kabina prysznicowa – jak dobrać odpowiednią?

Na liście podstawowych sprzętów, jakie powinny znaleźć się w łazience, jest kabina prysznicowa. Jednak dostępne w sklepach modele znacząco różnią się między sobą pod względem rozmiaru, materiałów, designu i ceny. Jaka kabina prysznicowa będzie trafnym wyborem i o czym pamiętać podczas zakupów?

Z reguły wśród domowników są zwolennicy zarówno kąpieli w wannie, jak i w prysznicu. Jednak w porównaniu z wanną kabina prysznicowa ma szereg zalet, które sprawiają, że to właśnie ona jest wybierana częściej. Z pewnością pozwala na mniejsze zużycie wody, szybką kąpiel, a jej instalacja nie wymaga dużej przestrzeni, dzięki czemu większość modeli łatwo włączyć w wystrój nawet małej łazienki. Pojawia się jednak pytanie o to, jaką kabinę prysznicową wybrać, aby dobrze spełniała swoje funkcje, a przy tym dobrze komponowała się z całym wystrojem. O czym pamiętać i czym kierować się w trakcie wyboru kabiny?

CENY KABIN PRYSZNICOWYCH
Jednym z podstawowych warunków, jakie bierze się pod uwagę przy kompletowaniu wyposażenia łazienki, jest cena poszczególnych elementów, dotyczy to również kabiny prysznicowej. Ponieważ rozpiętość cen jest duża, planując remont, trzeba od razu sprecyzować swój budżet, w przeciwnym razie szybko może się okazać, że koszty przewyższają możliwości inwestora. Ponieważ remont łazienki jest szczególnie kosztowny, wiele osób szuka oszczędności, a te można uzyskać, stawiając na tańsze wyposażenie. Z drugiej strony nie warto koncentrować się na produktach z najniższej półki cenowej, bo od tego, jaka kabina prysznicowa będzie kupiona, zależeć będzie jej m.in. trwałość, wytrzymałość na uszkodzenia i funkcjonalność.

Przeglądając ofertę kolejnych producentów, łatwo zauważyć, że ceny są zróżnicowane. Bez problemu można znaleźć kabiny za kilkaset złotych, ale nie brakuje też modeli z górnej półki, sięgających kwotą kilku tysięcy złotych. Cena jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim liczy się materiał, z jakiego kabina prysznicowa powstała. Za szyby z tworzywa sztucznego zapłaci się bez porównania mniej aniżeli za model z szybami ze szkła hartowanymi. Ponadto istotne, czy szyby mają dodatkową powłokę hydrofobową. Do kosztu kabiny trzeba doliczyć brodzik i tutaj także cena zależy m.in. od materiałów i jakości. Jaką kabinę wybrać najlepiej?

KABINY PRYSZNICOWE — JAKA JEST NAJLEPSZA

Pytanie o to, jaka jest najlepsza kabina prysznicowa, pada zawsze już na etapie planowania wystroju. Trudno jednak udzielić jednej uniwersalnej odpowiedzi. Już nawet kiedy spojrzy się na ceny, może pojawić się kłopot. Jeżeli kabina ma posłużyć przez długi czas, to trzeba skoncentrować się na modelach z wyższej półki, które są trwalsze i łatwo je utrzymać w czystości. Natomiast kiedy w grę wchodzi zakup kabiny na krótszy okres, na przykład do czasu większego remontu, nie trzeba przepłacać. Patrząc z tej perspektywy, może się okazać, że każda osoba na pytanie, „jakie kabiny prysznicowe polecać” odpowie inaczej.

Wśród determinantów tego, jaka kabina prysznicowa jest najlepsza, wymienić można m.in. preferencje użytkowników. Inaczej podchodzi się do jej zakupu, kiedy będą korzystać z niej osoby dorosłe, osoby starsze lub rodziny z małymi dziećmi. Oprócz tego istotna jest dostępna przestrzeń. Przy pomieszczeniu o mniejszym metrażu inwestor koncentruje się  na kabinach mniejszych, półokrągłych lub kwadratowych. W dużych łazienkach pole do manewru jest znacznie większe.

Analizując to, jaką kabinę prysznicową kupić, trzeba spojrzeć również na jej dopasowanie do stylu aranżacyjnego. W niektórych wystrojach dobrze wyglądają szyby mleczne lub ze wzorami, a także duże masywne profile. Są też i takie, jak te urządzone w duchu stylu nowoczesnego i industrialnego, w których liczy się oszczędność formy. Ponadto kabiny mogą być w różnych kolorach. Dotyczy to zarówno szyb, jak i profili. Zastanawiając się, jaka kabina prysznicowa jest najlepsza, jeszcze przed jej zakupem należy określić podstawowe kolory łazienki po remoncie.

KABINY PRYSZNICOWE — NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ

W zależności od możliwości łazienki, oczekiwań inwestorów i zastosowanego stylu aranżacyjnego, inny wariant będzie polecany. To, jaka kabina prysznicowa jest najlepsza, zależy od wielu czynników, a im lepiej przemyśli się wszystkie aspekty, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrany model spełni oczekiwania użytkowników. A zatem, jaką kupić kabinę prysznicową?

W pierwszej kolejności patrzy się na wielkość. Największą popularnością cieszą się modele w standardowych rozmiarach, czyli 90 × 90 i 80 × 80. Jednak są do wyboru zarówno mniejsze, jak i większe kabiny. Mając do dyspozycji wnętrze o dużej powierzchni, kabina może być w większym rozmiarze. Problem pojawia się wtedy, kiedy łazienka ma mały metraż. To zmusza, by szukać kompromisu między wygodą a wielkością kabiny. Przykładowo dostępne są modele mające wymiar 70 × 70, co prawda zmieszczą się w mniejszym pomieszczeniu, ale nie zapewnią pełni komfortu. W małych łazienkach często sprawdza się kabina na wymiar.

Kolejnym determinantem tego, jaka kabina będzie odpowiednia, jest to, kto będzie z niej korzystać. Do wyboru są modele z brodzikiem głębokim, niskim i bez brodzika. Chcąc zaoszczędzić miejsce, a przy tym ułatwić sobie wchodzenie i wychodzenie z kabiny, dobrą opcją są niskie brodziki.

Następnym ważnym elementem są drzwi i sposób ich otwierania. W przypadku kiedy są przesuwne, drzwi są osadzone na prowadnicach i przesuwają się wzdłuż ścian kabiny. Modul – kabina modułowa nie potrzebuje dodatkowego miejsca, co jest istotne zwłaszcza w małych łazienkach. Jednak nie jest to jedyna opcja, jaka jest do wyboru. Jaka kabina prysznicowa będzie lepsza, kiedy potrzebne jest szerokie wejście? W takiej sytuacji warto spojrzeć na modele z drzwiami uchylnymi. Niestety opcja ta nie sprawdzi się w przypadku łazienek o małym metrażu. Za to bez względu na to, czy łazienka jest mała, czy duża, można zainwestować w kabinę typu walk-in.

KABINY PRYSZNICOWE — JAKĄ KUPIĆ?

Kiedy już inwestor sprecyzuje swoje wymagania względem kabiny prysznicowej, wie, jakiej ma być wielkości, z jakiego materiału i jaki przeznacza budżet na ten cel, pora przejść do kolejnej kwestii – jakiej firmy kabinę prysznicową wybrać? Producentów specjalizujących się w wyposażeniu łazienkowym jest na rynku sporo. Chcąc mieć pewność, że wybrany model spełni oczekiwania, od razu należy postawić na znaną i cenioną markę. Wśród odpowiedzi na pytanie: jakiej firmy kabinę prysznicową polecacie, często pada odpowiedź, że korzystnie zainwestować w propozycje od SanSwiss.

Podczas produkcji firma wykorzystuje nie tylko wysokiej klasy materiały, ale także innowacyjne technologie, których zastosowanie ma wpływ na późniejszą wygodę użytkowania. Przykładowo wszystkie kabiny i parawany nawannowe mają specjalną powłokę hydrofobową AQUAPERLE. Jej obecność zapobiega zaciekom i osadzaniu się kamienia. Oprócz kabin i parawanów w ofercie tego producenta można znaleźć także ultra płaskie brodziki, a także akcesoria i części zwiększające wygodę korzystania z kabiny lub służące do utrzymania jej w czystości.