Duravit – umywalki nadblatowe: kontrasty czy dopasowanie?

Umywalki nablatowe jako części rozwiązania strefy mycia otwiera szeroki wachlarz indywidualnych możliwości projektowych.

– Ekscytująca mieszanka materiałów wykonanych z ceramiki, drewna, odlewów mineralnych lub kamienia naturalnego.

– Możliwość indywidualnej konfiguracji umywalki nablatowej i szafki podumywalkowej.

– Szlifowany spód dla perfekcyjnego dopasowania.

– Idealne rozwiązanie dla trudnych sytuacji montażowych.

– Dopasowane detale dopełniają design strefy zmywania.

 

Błyszcząca umywalka ceramiczna w połączeniu z szafką podumywalkową w matowym lakierze? A może aksamitnie miękka umywalka z odlewu mineralnego z wyrafinowaną, montowaną na ścianie konsolą o wyglądzie drewna? Umywalka nablatowa otwiera niezliczone możliwości projektowe, które są idealnie dostosowane do sytuacji montażowej. Dzięki wysokiej jakości produktom Duravit strefę mycia można zaprojektować zarówno kreatywnie, jak i indywidualnie, zapewniając jednocześnie idealne rozwiązanie dla codziennych potrzeb.

 

Przyciągające wzrok umywalki nadblatowe

Umywalki nablatowe zapewniają swobodę niezliczonych kreatywnych mozliwości. Umywalki nablatowe dostępne w szerokiej gamie niuansów, języków projektowania i materiałów, można łączyć z indywidualnymi konstrukcjami szafek podumywalkowych jako wyraz własnego gustu.

Umywalki nablatowe firmy Duravit mogę wyróżniać się kształtem, na przykład okrągła umywalka nablatowa Vitrium projektu Christiana Wernera wykonana z mineralnego materiału DuroCast UltraResist, podczas gdy organiczna forma asymetrycznej umywalki nablatowej Cape Cod projektu Philippe’a Starcka emanuje naturalnym, morskim stylem. Z kolei elegancka i delikatna umywalka nablatowa Luv projektu Cecilie Manz łączy w sobie miękkie kształty i surową geometrię, uosabiając w ten sposób skandynawski minimalizm. Opcjonalnie, przeszklona powierzchnia zewnętrzna umywalek Luv może być wybrana w kolorze White Satin Matt, Grey lub Sand. Ten kontrast z błyszczącą, białą, przeszkloną umywalką wewnętrzną tworzy indywidualne elementy o wyjątkowym wyglądzie i dotyku.

Organiczna forma asymetrycznej umywalki nablatowej Cape Cod autorstwa Philippe’a Starcka emanuje naturalnym, morskim stylem. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

 

Podobnie, umywalki w stonowanych odcieniach są szczególnie popularne. Na przykład umywalki nablatowe z wielokrotnie nagradzanej serii Zencha autorstwa Sebastiana Herknera zachwycają czterema różnymi powściągliwymi niuansami, które nadają domowej łazience przyjemną atmosferę i dobre samopoczucie: oprócz koloru białego, umywalka nablatowa jest również dostępna w kolorze antracytowym matowym, białym satynowym matowym i szarym satynowym matowym.

Z kolei elegancka i delikatna umywalka nablatowa Luv autorstwa Cecilie Manz łączy w sobie miękkie kształty i surową geometrię, ucieleśniając w ten sposób skandynawski minimalizm. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

 

Idealna jedność – wystarczy odpowiednia szafka podumywalkowa

Drugim, nieodzownym elementem umywalki nablatowej jest szafka podumywalkowa, która kontynuuje – lub sprytnie zaprzecza – stylistyce umywalki. Ci, którzy preferują harmonijne zestawy składające się z umywalki i dopasowanej szafki podumywalkowej, znajdą w ofercie Duravit idealne rozwiązanie spełniające ich własne preferencje: oprócz dopasowanych konsol i szafek podumywalkowych w różnych wykończeniach i wariantach, portfolio uzupełniają unikalne konsole kamienne. Na przykład linie Vitrium, Luv i Zencha obejmują nie tylko kultowe umywalki nadblatowe, ale także pasujące do nich szafki podumywalkowe w różnych wariantach: asortyment Duravit obejmuje różne powierzchnie fornirowane prawdziwym drewnem i dekorowane drewnem, a także błyszczące lub matowe lakierowane meble, które są specjalnie skonstruowane, aby sprostać wymaganiom łazienki. Ostatecznie, uszczelniona powierzchnia jest szczególnie ważna w przypadku mebli łazienkowych, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do drewna. Mieszanka materiałów na ceramicznych umywalkach nadblatowych z serii Qatego, zaprojektowanych przez Studio F. A. Porsche, jest niezwykle wysokiej jakości i współgra z delikatnie wypolerowaną konsolą z naturalnego kamienia z marmuru Carrara, Travertin lub Pietra Lavica, które razem podkreślają naturalną atmosferę w łazience.

Umywalki nablatowe z wielokrotnie nagradzanej serii Zencha autorstwa Sebastiana Herknera zachwycają czterema różnymi powściągliwymi niuansami, które nadają domowej łazience przyjemną atmosferę – jak tutaj w kolorze Anthracite Matt. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

 

Seria baterii Wave firmy Duravit jest dostępna w nowoczesnych wykończeniach, takich jak szczotkowany brąz, polerowane złoto i szczotkowana stal nierdzewna, oprócz klasycznych wykończeń chrom i matowa czerń, umożliwiając jeszcze bardziej indywidualne podejście do łazienki. W połączeniu z akcesoriami z kolekcji Starck T, które są również dostępne w nowoczesnych wykończeniach, baterie stanowią ostatni harmonijny akcent spersonalizowanego projektu łazienki.

Mieszanka materiałów na ceramicznych umywalkach nadblatowych z serii Qatego, zaprojektowanych przez Studio F. A. Porsche, jest wyjątkowo wysokiej jakości i współgra z delikatnie wypolerowaną konsolą z naturalnego kamienia z marmuru Carrara, Travertin lub Pietra Lavica. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Idealne rozwiązanie do codziennego użytku

Dużo czyszczenia, irytujące łączenia, brak zabezpieczenia przed przelewem – to tylko niektóre z potencjalnych zastrzeżeń do designerskich rozwiązań strefy mycia. Z tego powodu Duravit zwraca szczególną uwagę na spód umywalek: w dodatkowym etapie pracy umywalki konsolowe są dodatkowo szlifowane na płasko po procesie wypalania ceramiki w celu precyzyjnego dopasowania do szafki podumywalkowej.

Seria baterii Wave firmy Duravit, która jest dostępna w nowoczesnych wykończeniach, takich jak szczotkowany brąz, polerowane złoto i szczotkowana stal nierdzewna, oprócz klasycznych wykończeń chrom i matowa czerń, oraz kolekcja akcesoriów Starck T zapewniają jeszcze większą indywidualność. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

 

Z reguły umywalki nadblatowe doskonale radzą sobie bez przelewu, co również otwiera niemal nieograniczone możliwości projektowe, takie jak wąska grubość ściany. Jednak umywalki nadblatowe Duravit gwarantują ochronę przed przelewem dzięki wyposażeniu w odpływy szczelinowe, które są opcjonalnie dostępne z ceramiczną pokrywą zaworu. Oznacza to, że woda nie może cofnąć się do umywalki, co czyni umywalkę nadblatową bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych z dziećmi. Alternatywnie, asortyment Duravit obejmuje umywalki nablatowe wyposażone w platformę kranową i przelew. Na przykład umywalki nablatowe Happy D.2 Plus z wąską, charakterystycznie spłaszczoną krawędzią są dostępne w trzech szerokościach, z których dwie mają wbudowany podest na baterię. Ich uderzająca indywidualność wynika z nowych wariantów kolorystycznych w kolorze antracytowym matowym lub dwukolorowym, z błyszczącą bielą wewnątrz i antracytowym matowym na zewnątrz.

 

Aby ograniczyć wysiłek związany z czyszczeniem do minimum, należy znaleźć odpowiednią kombinację baterii i umywalki nablatowej. Większości rozprysków wody można uniknąć stosując produkty, które dokładnie do siebie pasują. Dzięki Duravit Best Match można znaleźć odpowiednią baterię do wszystkich umywalek Duravit.