Łazienka w stylu industrialnym

Produkty firmy Duravit, ze względu na najwyższą jakość wykonania oraz perfekcyjnie dopracowane linie, idealnie wpisują się w każdy styl łazienki. Nie może ich zabraknąć również w industrialnej.

Lofty cechuje duża, dochodząca nawet do 800 mkw powierzchnia, otwarta przestrzeń i wysokie sufity (ok. 4 m lub więcej). Duże, niekiedy sięgające nawet kilku kondygnacji okna to kolejny atrybut loftów. Znakiem rozpoznawczym są widoczne elementy konstrukcji, instalacji, beton, cegła. Całość daje surowy, industrialny i niepowtarzalny charakter. Obecnie, ze zniszczonych i surowych pomieszczeń, lofty ewoluowały do nowoczesnych wnęrz, urządzonych z wykorzystaniem najlepszych materiałów i technologii – choć oczywiście z zachowaniem charakterystycznych elementów. Stały się obiektem westchnień miłośników ekstrawagancji i luksusu.

Styl industrialny nie jest zarezerwowany tylko dla loftów. Możemy z niego czerpać urządzając własne mieszkanie, a charakterystyczne elementy będące znakami rozpoznawczymi loftów niech posłużą nam za drogowskazy.

Postindustrialna elegancja XViu

W taki styl idealnie wpisują się produkty Duravit z serii XViu. Postindustrialna elegancja tych elementów to wynik interakcji miękkich organicznych form z precyzyjną geometrią i detalami wykończenia na bardzo wysokim poziomie. Ostre kontrasty są tu kreowane przez łączenie powierzchni ceramicznych, szkła i metalu z matowymi lakierami lub wysokiej jakości drewnem. Na szczególną uwagę zasługuje piękna metalowa konsola. Prostota i surowość jej formy w połączeniu ze szklaną półką oraz organicznym kształtem umywalki daje niespotykane wrażenie. Sprawia, że mebel staje się kultowy. Z innej perspektywy, jej trójwymiarowe nogi są wizualnie przekształcone w delikatne linie. Ten poziom doskonałości rozciąga się na najdrobniejsze szczegóły. Akrylowe panele ukrywają strukturę mocującą, kable i wężyki przyłączeniowe, dzięki czemu skomplikowana technologia nie wpływa na estetykę. Szklane półki dostępne są w czterech kolorach.

Gama wysokiej jakości wykończeń z prawdziwego drewna, lakieru i dekorów tworzy bogactwo możliwości aranżacyjnych elementów kolekcji XViu. W ramach serii dostępne są również półwysokie szafki XViu. Drzwi z dymionego szkła są półprzezroczyste, a mimo to sprawiają wrażenie prywatności. Zoptymalizowane technicznie, ale subtelne wizualnie, gładkie elementy zawiasów są dyskretnie ukryte wewnątrz drzwi.

Organiczne formy umywalek Viu

Do konsoli XViu idealnie pasują umywalki z serii Viu. W pełni glazurowane od spodu, są dostępne w pięciu rozmiarach, również w wersji małej umywalki do rąk. świetnie nadają się do indywidualnych rozwiązań.

Wspaniałym uzupełnieniem kompletu jest bateria elektroniczna D.1e, dostępna również w kolorze czarny mat, która aktywuje przepływ wody w żądanej temperaturze za jednym dotknięciem palca.

Czysta geometria VeroAir

Alternatywą dla produktów Xviu i Viu są produkty z serii VeroAir. Umywalki z tej linii robią wrażenie delikatnymi krawędziami oraz niezwykłą harmonią linii. Tak wyjątkowo precyzyjne wzornictwo jest możliwe dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii w procesie produkcyjnym. Idealne proporcje umywalki podkreśli błyszczący chromowany stelaż. Ma regulowaną wysokość i może służyć jednocześnie jako wieszak na ręcznik.

Idealne dodatki Starck T

Wisienką na torcie w naszej industrialnej łazience będą idealnie dopasowane dodatki w postaci akcesoriów z serii Starck T. Linia ta łączy rygor funkcjonalny z formami organicznymi. Płynne przejście z okrągłej podstawy do geometrycznego kształtu „T”, jest definiującym elementem projektu serii. Dopracowana konfiguracja poszczególnych akcesoriów zapewnia elegancki, dobrze zdefiniowany język formalny, który nie ulega zakłóceniom dzięki ukrytemu systemowi mocowania.