Higiena rąk i oszczędność wody. Zyskujesz podwójnie!

W obecnym kontekście pandemii mycie i dezynfekcja rąk są przedmiotem troski użytkowników sanitariatów w budynkach użyteczności publicznej. Higiena musi być maksymalna, a rozwiązania bezdotykowe są wysoce pożądane. Jednak ścisłe stosowanie gestu stanowiącego barierę dla rozprzestrzeniania się wirusów idzie w parze z nadmiernym zużyciem wody i energii. Bardziej niż kiedykolwiek niezbędna jest instalacja urządzeń sanitarnych, które posiadają wiele funkcji dostosowanych do miejsc publicznych.


DELABIE 100% Higieny rąk
Brak kontaktu z dłonią

Od ponad dziesięciu lat firma DELABIE oferuje najlepsze na rynku rozwiązania do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach publicznych. Armatura i dozowniki mydła/żelu wodno-alkoholowego w wersji elektronicznej, bez kontaktu z dłonią, a nawet w wersji czasowej i mechanicznej, wszystkie te produkty zostały zaprojektowane tak, aby spełniać najwyższe standardy higieny.
Dlatego armatura czasowa zamyka się automatycznie po kilku sekundach od jej uruchomienia, po czasie umożliwiającym namoczenie lub opłukanie rąk, a armatura elektroniczna zamyka się, gdy tylko dłonie opuszczą pole detekcji. Brak kontaktu z dłonią jest gwarancją maksymalnej higieny. Kompletna gama produktów do pisuarów i spłukiwania bezpośredniego WC uzupełnia tę ofertę uruchamianą bezdotykowo. Higiena rąk to cały łańcuch sukcesywnego użycia w sanitariatach publicznych, od toalety czy pisuaru po umywalkę.

Woda bez chorobotwórczych bakterii

Elektroniczna armatura DELABIE posiada między innymi dodatkową zaletę w postaci funkcji spłukiwania okresowego. Tak więc w przypadku dłuższego nieużywania armatury (zamknięte sanitariaty, odizolowany punkt czerpalny, wolny pokój hotelowy, itp.), programowalne, automatyczne spłukiwanie uruchamia się co 24 godziny po ostatnim użyciu. W ten sposób woda krąży w armaturze i instalacji, która ją zasila, ograniczając proliferację bakterii, która jest przyczyną wielu zakażeń szpitalnych (legionelloza, zakażenie Pseudomonas aeruginosa, itp.). Niektóre modele armatury mogą być również wyposażone w antystagnacyjne elektrozawory (patent DELABIE).
Filtry do wody (BIOFIL) są również rozwiązaniem profilaktycznym lub
zwalczającym, aby zapewnić wodę wolną od bakterii.

Suszenie rąk

Wreszcie, kolejnym ważnym krokiem dla higieny rąk jest suszenie, które, jeśli zostanie wykonane nieprawidłowo, zwiększa ryzyko przenoszenia bakterii, które jest większe na wilgotnej skórze niż nasuchej.
W gamie Akcesoria firmy DELABIE dostępnych jest wiele modeli podajników ręczników papierowych i pojemników na odpady z bakteriostatycznej stali nierdzewnej, które są łatwe w czyszczeniu.
DELABIE 90% oszczędności wody i energii Uniknąć niepotrzebnego marnotrawstwa
Wraz z pandemią koronawirusa częstotliwość mycia rąk została pomnożona przez 3, a czas mycia przez 2. Z klasyczną armaturą użytkownik marnuje kilka litrów wody podczas namydlania, co może trwać przy odpowiednim myciu rąk od 40 do 50 sekund.
W ten sposób nadmierne zużycie ciepłej i zimnej wody staje się ogromne i może osiągnąć blisko 60 litrów wody dziennie na osobę.
W związku z tym faktem istnieje pilna potrzeba systematycznego instalowania w budynkach użyteczności publicznej armatury, zapewniającej zarówno maksymalną higienę, jak i znaczną oszczędność wody, która w przypadku rozwiązań DELABIE może
wynosić nawet do 90%. Nie wolno również zapominać o kwestiach środowiskowych i ekonomicznych.
Rozwiązania DELABIE mogą gwarantować do 90% oszczędności wody poprzez automatyczne zamknięcie armatury po namoczeniu i opłukaniu dłoni oraz ograniczenie wypływu wody do 3 litrów zamiast standardowo 9 litrów.

Ekologiczne oznakowania i podejście do budynków

Wydajność elektronicznej i czasowej armatury DELABIE pod względem oszczędności wody i energii umożliwia osiągnięcie najwyższych poziomów punktacji istniejących oznakowań ekologicznych. Jest to wymóg podczas budowy, jak i remontu budynków.
Podsumowując, urządzenia sanitarne DELABIE, zaprojektowane specjalnie do budynków użyteczności publicznej, nie tylko zapewniają doskonałą higienę rąk i wyjątkową oszczędność wody, co jest prawdziwym DNA firmy, ale także gwarantują wyjątkową odporność na wandalizm i intensywne użytkowanie, łatwość instalacji i konserwacji, nie zapominając o designie. Dzisiejsze toalety publiczne też muszą być piękne.