Kolekcja Finion – kolor w dobrym świetle.

Łazienka wyposażona w kolekcję Finion od Villeroy & Boch jest jak doskonale zorganizowany plan filmowy, na którym to my pełnimy funkcję reżysera. W stworzeniu niezapomnianego widowiska pomoże nam szeroka gama najlepszych aktorów – wanna z Quarylu®, umywalki, toalety, lustra oraz kompletny zestaw mebli łazienkowych. Show uzupełni cała paleta emocji, którą można wyrazić za pomocą systemu oświetlenia Emotion. Sterując tylko pilotem dostosujemy iluminację do naszego nastroju, tworząc iście oscarową scenerię. Ponadto Finion pozwoli nam na niemal nieograniczoną grę kolorem.

Wannę skąpiemy w jednej z ponad 200 barw m.in. z palet Ral i Sikkens, a 10 modeli
umywalek ozdobią odcienie zaproponowane przez projektantkę Gesę Hansen. Połączenie światła, koloru i najlepszych produktów pozwoli stworzyć arcydzieło, które zachwyci wszystkich użytkowników.

Tak jak często dobieramy wieczorny seans do naszego nastroju – jednego dnia stawiając na francuską komedię, innego na skandynawski dramat psychologiczny – tak podczas wieczornego relaksu w łazience dążymy do stworzenia scenerii, idealnie pasującej do naszego samopoczucia.

System oświetlenia Emotion dla kolekcji Finion możemy swobodnie kontrolować, poprawiając swój nastrój dzięki iluminacji, która ozdobi każdy element łazienkowej scenerii – wannę z Quarylu®, toalety i umywalki oraz meble i lustra. Za pomocą pilota stworzymy przestrzeń doskonałą do skutecznej regeneracji i wyciszenia po dniu pełnym wrażeń i napięć. Efekt będzie jeszcze lepszy, kiedy kolekcję Finion ożywimy barwami wybranymi spośród setek dostępnych odcieni, tworząc doskonałą harmonię koloru i światła.

Światło, kolor… akcja!
W łazience wyposażonej w Finion – tak jak na każdym planie filmowym – kolor i światło odgrywają kluczową rolę. Zintegrowany system oświetlenia Emotion można zastosować we wszystkich produktach kolekcji Finion – wolnostojącej wannie, 10 modelach umywalek, podwieszanych miskach WC i bidetach, lustrach oraz meblach łazienkowych. Co więcej, wannę z Quarylu® można doposażyć w dekoracyjny, podświetlany pierścień – chromowany, złoty lub w kolorze szampana. Dzięki niemu wanna sprawi wrażenie, jakby delikatnie unosiła się nad ziemią. Doskonale podkreśli to jej charakter – błogiego obłoku relaksu.


Efekt oświetlenia systemu Emotion dodatkowo podkreśla odpowiednio dobrana kolorystyka produktów. I tu Finion daje wiele możliwości. Wanny z kolekcji są dostępne w ponad 200 barwach z palety RAL i Sikkens oraz zaproponowanych przez projektantkę Gesę Hansen. Przygotowała ona paletę składającą się z 11 odcieni – obejmujących kolory od głębokiej czerni, przez klasyczny mat i błyszczącą czerń po cedrową zieleń, czy miękki błękit. W tej palecie dostępne są także meble z kolekcji, których poszczególne elementy możemy oblać różnymi barwami, wybierając inne dla frontów, wnętrz oraz półek.
Idealna współpraca nastrojowego światła i barw powala na stworzenie prawdziwej oazy relaksu i spokoju, w której można czuć się doskonale niezależnie od samopoczucia. Ta wyjątkowa harmonia połączona z inteligentnym dizajnem kolekcji Finion zostały docenione przez międzynarodowych ekspertów. Została ona uhonorowana iF Design Award 2017 oraz Red Dot Design Award 2017, dwiema najważniejszymi nagrodami w dziedzinie wzornictwa na świecie.