Kolekcja Antheus – Elegancja połączona z funkcjonalnością

Faseta – niepozorne, ukośne ścięcie narożnika znane w architekturze i w jubilerstwie. Płaskiej formie nadaje głębi i plastyczności, a diament potrafi zmienić w brylant! Od teraz ten sposób wykończenia jest dostępny również w ceramice łazienkowej – firma Villeroy & Boch, jako pierwsza na rynku wprowadziła szlif fasetowy do umywalek, toalet i wanien. A wszystko za sprawą kolekcji premium
Antheus projektu Christiana Haasa, który tę niespotykaną dotychczas dla ceramiki obróbkę połączył z funkcjonalnością materiałów Quaryl® oraz TitanCeram. W ten sposób powstała kolekcja, której nie sposób pomylić z żadną inną… Harmonijny dizajn kolekcji Antheus to wyraźnie zarysowane kontury na zewnątrz kontrastujące z delikatną linią wnętrza produktów i… niezwykła gra światła. Ten efekt został osiągnięty dzięki dotychczas niespotykanym w produktach łazienkowych szlifom! Mowa o fasecie – ostremu cięciu pod kątem 45°, wykonanemu na krawędziach umywalek, toalet oraz wysokiej jakości wanien. Takie zestawienie i wykończenie produktów Antheus sprawia, że jest to kolekcja kompletna, która nada łazience unikatowy i luksusowy charakter, nie zapominając o funkcjonalnych rozwiązaniach.

Umywalki i toalety w służbie nowatorstwa, estetyki i funkcjonalności.

Umywalki Antehus charakteryzują się geometryczną formą, podkreśloną przez fasetowanie, które nadaje im niezwykłej ekskluzywności. To wykorzystany w procesie produkcji, innowacyjny materiał TitanCeram, pozwala na stworzenie tak zarysowanych krawędzi przy zachowaniu wyjątkowo cienkich ścian.

Biel umywalek będzie się prezentowała wyjątkowo ekskluzywnie przy wariancie montażu na marmurowym blacie z oferty mebli łazienkowych Antheus. Zwłaszcza w jego wersji w kontrastującym czarnym kolorze Nero Marquina z charakterystycznymi białymi żyłkami kwarcowymi. Taki blat osadzony na obręczy z polerownej stali stanie się olśniewającym dopełnieniem dla tej ekskluzywnej umywalki.
Naścienne miski WC Antheus nawiązują swoimi fasetowanymi krawędziami do stylu całej kolekcji. Jednocześnie ich nowoczesna, bezrantowa konstrukcja DirectFlush zapewnia wyjątkowo szybkie i dokładne czyszczenie przy każdym spłukaniu. Na tym nie kończy się ich wyjątkowa funkcjonalność – są także wyposażone w deski wolnoopadające SoftClosing z technologią QuickRelease. Pozwala ona na jej łatwy demontaż jednym ruchem ręki, w celu oczyszczenia krawędzi toalety również w trudno dostępnych miejscach.

Wanna niczym imponujący monolit.
Wanny z kolekcji Antheus łączą delikatną konstrukcję z wytrzymałością, której osiągnięcie było możliwe dzięki zastosowaniu materiału Quaryl®. Uzyskano go, mieszając akryl sanitarny z naturalnym i twardym kwarcem mineralnym. To pozwoliło na stworzenie wanny o idealnie gładkiej powierzchni, która wydaje się cały czas błyszczeć. Jest ona także niezwykle wytrzymała i łatwa w czyszczeniu oraz posiada najwyższej jakości właściwości antypoślizgowe.

Na krawędzi wanny, podobnie jak na umywalce i misce WC, widoczny jest szlif fasetowy. Wanna wygląda jak perfekcyjnie oszlifowany szlachetny kamień, oprawiony w stelaż z polerowanej stali szlachetnej. Ta solidna rama nadaje wannom element nowoczesności i wyróżnia je wizualnie na tle wyposażenia łazienki.

Wanny mają ergonomiczny kształt i są opcjonalnie wyposażone w elektroniczny odpływ ViFlow+, dzięki czemu zmieniają łazienkę w małą oazę relaksu. Wanny są dostępne w dwóch rozmiarach z możliwością wyboru koloru obudowy w ramach usługi Colour on Demand.

Elegancja, która nie wychodzi z mody.
Christian Haas wybrał niezwykłe kombinacje materiałów, aby jeszcze bardziej podkreślić mariaż historii i nowoczesności, widocznej w dizajnie Antheus. Wyjątkowe materiały Villeroy & Boch łączą się z klasycznymi marmurami i modną stalą. Ta kolekcja otwiera zupełnie nowe spektrum eleganckich łazienek na najwyższym poziomie, spełniając wymagania najbardziej wymagających klientów, z zakresu standardu wykonania i ponadczasowego wzornictwa.