Rozwiązania dedykowane małej łazience

Urządzenie małej łazienki zmusza do kompromisów, jednak nie musi się odbywać kosztem komfortu. Nowoczesne, przemyślane pod względem funkcji oraz estetyki rozwiązania proponowane przez Duravit pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni, zapewniając jednocześnie poczucie relaksu.

Aranżacja niewielkiej przestrzeni pomieszczenia łazienkowego przy jednoczesnym zapewnieniu użytkownikom komfortu nie jest zadaniem łatwym. Namysłu wymaga odpowiednie rozplanowanie stref: kąpielowej, toaletowej, mycia, przechowywania, tak, aby zapewniony został swobodny dostęp do znajdujących się w nich urządzeń. Równie wiele uwagi wymagać będzie wybór ceramiki łazienkowej dopasowanej wielkością do powierzchni pomieszczenia. Odpowiedzią na oczekiwania użytkowników poszukujących estetycznych rozwiązań, zapewniających bezpieczne i komfortowe korzystanie nawet z niewielkiego pomieszczenia łazienkowego, są innowacyjne rozwiązania Duravit. Przemyślane pod względem designu, wykonane ze szlachetnych materiałów i wpisujące się w aktualne trendy urządzania wnętrz sprawią, że mała łazienka stanie się wnętrzem równie eleganckim i sprzyjającym relaksowi, jak salon kąpielowy.

Wanna czy prysznic? A może Shower&Bath?

Urządzanie małej łazienki zazwyczaj wymusza dokonanie wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Na niewielkiej powierzchni nie ma możliwości ustawienia dwóch różnych urządzeń, a wybór najczęściej pada na kabinę, jako rozwiązanie zajmujące mniej miejsca. Oferowane przez Duravit innowacyjne połączenie prysznica typu walk-in i wanny – Shower&Bath – zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym zapewnieniu maksimum komfortu. Rozwiązanie zaprojektowane przez grupę designerów ze studia EOOS wyposażone zostało w funkcje gwarantujące komfort zarówno podczas porannego prysznica, jak i podczas relaksującej kąpieli. Prostokątna forma oraz ostry kąt nachylenia boków wanny zapewnia odpowiednią przestrzeń w czasie kąpieli pod prysznicem. Z kolei blokada drzwi zapewnia ich szczelne zamknięcie oraz chroni przed przypadkowym otwarciem podczas kąpieli w wannie. Strefa prysznica wyposażona została w parawan, który opcjonalnie wykonany może zostać ze szkła refleksyjnego, dzięki czemu wizualnie łazienka zyska na przestronności.

Rozwiązaniem idealnie dopasowanym do przestrzeni małej łazienki jest innowacyjna kabina prysznicowa Open Space, również zaprojektowana przez EOOS dla Duravit. Konstrukcja kabiny, którą tworzy rama w wykończeniu metalicznym (chrom) na wysoki połysk wraz z osadzonymi w niej dwoma skrzydłami drzwiowymi, umożliwia ich złożenie w kierunku ściany. Takie rozwiązanie zapewnia pomieszczeniu łazienkowemu wrażenie przestronności, które dodatkowo potęguje zastosowanie powierzchni lustrzanych.

Małe umywalki od Starck’a

Charakteru małej łazience nadadzą modele stworzone dla firmy Duravit przez Philippe Starck’a. Różne rozmiary wanien, brodzików, misek toaletowych, bidetów, ale także umywalek, umywalek meblowych, stawianych i nablatowych pozwolą na wykreowanie zindywidualizowanych, dopasowanych do potrzeb użytkowników wnętrz. Szeroka oferta obejmuje również umywalki dedykowane małym pomieszczeniom. Minimalistyczne, funkcjonalne i wyróżniające się prostą formą modele serii ME by Starck idealnie dopasowują się do wymagań niewielkiego pomieszczenia. W małej łazience doskonale sprawdzą się umywalki o szerokości 430 mm i 450 mm. Znaczne oszczędzenie powierzchni zapewni także montaż umywalki narożnej o wymiarach 435 mm x 380 mm.

Przechowywanie  w małej łazience

Utrzymanie porządku w małym pomieszczeniu łazienkowym zapewni zastosowanie mebli z kolekcji Brioso. Zaprojektowana we współpracy z Christianem Wernerem seria oferuje ogromną różnorodność mebli, wyróżniających się delikatnie zarysowanymi krawędziami, smukłymi ramami szafek i luster. Kolekcja Brioso obejmuje szafki podumywalkowe dostępne w 5 różnych szerokościach od 420 do 1290 mm, a także konsole, stanowiące część uniwersalnej linii konsoli Duravit. Oferowane w różnych kolorach, fornirach naturalnych i lakierach (mat, połysk), również w modnych wykończeniach – Light Blue satynowy mat czy Kamiennoszary satynowy mat. Możliwość wyboru sprawia, że dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do oczekiwań i możliwości aranżacyjnych jest proste.

Dopełnienie małej łazienki stanowią szafki z lustrem. Z jednej strony umożliwiają wykonanie porannej toalety, natomiast z drugiej – zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania. Modele z serii Brioso wyposażone zostały w górne oświetlenie LED o mocy 300 luksów. Sterowanie oświetleniem w obszarze mycia, a także przyciemnianie oraz załączanie funkcji podgrzewania lustra odbywa się bezdotykowo. Możliwość wykonania obramowania szafek na zamówienie i wykończenie w kolorze mebli zapewni zachowanie stylistycznej spójności.