Duravit XSquare: współczesna elegancja i wygoda w łazience

Seria łazienkowa XSquare robi wrażenie swoim współczesnym, ale też eleganckim wzornictwem, wysokiej jakości powierzchniami i materiałami oraz wyjątkowymi chromowanymi profilami.

We współpracy z projektantem Kurtem Merki Jr. Duravit stworzył linię mebli łazienkowych, przystosowaną do umywalek DuraSquare. Cechą charakterystyczną serii jest chromowany profil okalający meble. Subtelny detal zaprojektowany w szafkach i lustrach, nadaje łazience elegancki i współczesny styl. Połączenie stojących szafek z nóżkami jest również niezwykle delikatne i spójne z całością. XSquare stworzone jest z myślą o osobach, które poszukują współczesnej i luksusowej kolekcji mebli łazienkowych.

Xsquare oferuje różne możliwości kombinacji i doskonale pasuje do takich serii ceramiki jak Vero Air, ME by Starck oraz P3 Comforts. Szeroki wybór sprawia, że można osiągnąć wysoką jakość i jednolite wzornictwo wnętrz, które obejmuje też wanny, miski toaletowe, baterie oraz akcesoria.

Możliwości są praktycznie nieograniczone zarówno jeżeli chodzi o kształt jak i kolor. Konsole do szafek podumywalkowych są dostępne w pięciu różnych rozmiarach (800 – 1600 mm. w zależności od modelu ceramiki, oferując zatem sporą przestrzeń dla podwójnych umywalek.Wybór szafek podumywalkowych jest wyjątkowo szeroki: siedem różnych szerokości szafek podumywalkowych Durasquare, Vero Air, ME by Starck czy P3 Comforts, w zależności od serii. W każdej opcji można wybrać jedną lub dwie szuflady.

Są one wyposażone w wysokiej jakości organizery wewnątrz kolorze klonu lub orzecha. Szafki wysokie i półwysokie o szerokości 420 lub 500 mm zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Trzy nowe wykończenia w kolorze light blue mat, szary beton mat oraz oberżyna satynowy mat, jak również wykończenie o strukturze lnu uzupełniają szeroki wachlarz kolorów. Łącznie dostępnych jest   aż 28 różnych tonacji i materiałów meblowych w okleinie dekoracyjnej                   lub lakierze, jedwabnym macie lub na wysoki połysk. Wybór blatu konsoli w jednym z kolorów szafek lub dodatkowo w fornirze naturalnym w kolorze orzecha pozwala na całkowicie nowe, indywidualne kombinacje kolorystyczne serii Xsquare. Kombinacja dwóch, a nawet trzech kolorów, w połączeniu   z lakierowanym wykończeniem, chromowanymi profilami i blatem konsoli pozwala stworzyć kontrastowe opcje wzornicze. Bezuchwytowe przody z technologią otwierania „push-to-open” subtelnie podkreślają elegancki i inspirujący wygląd. Nowy program wyposażenia tworzy niesamowity efekt całościowy.

Duravit oferuje lustra w ośmiu szerokościach (450 do 1600 mm) oraz szafki z lustrem w czterech szerokościach (600 do 1200 mm), każda zaprojektowana tak aby doskonale współgrać z wyposażeniem. Powierzchnia luster posiada nowy panel sterowania: pozwala on na bezdotykową obsługę głównego światła (od szerokich na 35 mm pasków oświetleniowych po prawej i po lewej stronie), oświetlenia pośredniego oraz podgrzewania lustra. Ponadto, wszystkie lustra posiadają nową wygodną funkcję przełączania barwy światła: przy jasności ponad 300 luksów, światło może być regulowane od 2700 (ciepłe światło) do 6500 kelwinów (zimne światło). Ciepłe światło tworzy przyjemną atmosferę, podczas gdy zimne światło jest najlepsze przy nakładaniu makijażu.

Funkcja zapamiętywania zapewnia, że ustawiona barwa światła i jego intensywność nie wymagają powtórnego ustawiania przy częstym używaniu. Nowe i niezwykle funkcjonalne jest również wnętrze szafek lustrzanych – ze schowkami, półką na akcesoria oraz paskiem magnetycznym dla niewielkich akcesoriów takich jak nożyczki czy pensety.