Stracciatella, czyli nowa kolekcja od Arcana Cerámica

Z okazji targów Cersaie 2018, Arcana Cerámica prezentuje nową serię Stracciatella. Materiał ten, zainspirowany techniką weneckiego lastryka, jest wysoko ceniony przez architektów i projektantów wnętrz dzięki jego licznym walorom i możliwościom projektowym.

Seria składa się z następujących wzorów: Miscela (dostępna w odcieniu Nacar i w odcieniu Grafito), której grafika jest tworzona przez małe i duże inkrustacje w jednolitej tonacji kolorów, łącząc detale marmuru i wypełniający cement w idealnej równowadze stając się klasyczną reinterpretacją lastryka. Płytka idealna do wszystkich rodzajów przestrzeni i stylów, przynosząca podłogom i ścianom odrobinę nowoczesności.

Fot. Miscela Grafito

Z kolei płytka porcelanowa Stracciatella Nacar naśladuje lastryko wplatając kolorowe inkrustacje o dużych rozmiarach, które niczym klejnoty wyłaniają się na jej powierzchni. Jasne tło płytki pozwala na kombinacje z umeblowaniem i materiałami z różnych stylów i epok, rozszerzając w nieskończoność możliwości personalizacji wnętrza.

Fot. Stracciatella Nacar

Natomiast Stracciatella Graphite igra z kolorami inkrustowanych kamieni na ciemnym tle, łącząc całość w osobliwą przeplatankę pełną kontrastów. Model ten został specjalnie stworzony dla projektów chcących wyróżnić się unikalnym stylem i mocnym charakterem.

Fot. Straciatella Grafito

Uzupełnieniem całości jest płytka dekoracyjna Stellato Multicolor posiadająca wzór o nieskończonych możliwościach dekoracyjnych, który łączy w sobie fragmenty marmurów o różnych stylach, kolorach i kształtach, pozwalając na tworzenie oryginalnych kompozycji o charakterze geometrycznym.

Fot. Stellato Multicolor