Salon Wyposażenia Wnętrz

ZAKOPIAŃSKA 56

30-418 Kraków

Godziny otwarcia:

pn-pt:   10:00 - 19:00

sobota: 10:00 - 16:00

Strona Główna \ Specjalna Przestrzeń Architekta \ Aktualności \ The Quinquennial Tile Award - edycja III
The Quinquennial Tile Award - edycja III
Zauważyłam, że zupełnie bezrefleksyjnie przeszłam, w okolicy targów, nad rozstrzygnięciem II i ogłoszeniem III edycji konkursu The Quinquennial Tile Award.

Rywalizacja jest organizowana przez grupę Fincibec.

Oficjalne rozstrzygnięcie i impreza z tej okazji odbyła się w pierwszym dniu targów, w zabytkowym obiekcie w centrum miasta – Archiginnasio di Bologna – pochodzącym z XVI wieku budynku niegdyś należącym do Uniwersytetu, a dziś będącym częścią biblioteki miejskiej.

Tym razem na liście nagrodzonych zabrakło polskiego akcentu.

Pierwsze miejsce oraz samochód Fiat 500 otrzymał Ihab Salami za projekt wnętrz w La Reine, w Bejrucie (na zdjęciu poniżej nagrodzony budynek).

Drugie miejsce – Zhu Chenguang za projekt Ambio Creative Center w Pekinie. A trzecie – Paul Seager za projekt Streamlight.

W poprzedniej, pierwszej edycji, trzecie miejsce zajął polski architekt – Marek Kostykiewicz, za projekt MonoBathRoom (jego fragment – na zdjęciu poniżej).

Zakończenie drugiej to jednocześnie rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu. Mogą w niej startować architekci i projektanci, którzy w swoich projektach użyli płytek z jednej fabryk, należących do grupy Fincibec – Naxos, Monocibec i Century. Może wykorzystanie Echa pozwoli osiągnąć sukces? ;) Warunkiem zgłoszenia prac, jest realizacja przedsięwzięcia między 1.stycznia 2009 a 31.grudnia 2013 roku. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 25.marca 2014 roku.

Pierwszą nagrodą, tym razem, będzie zegarek marki Rolex, wart 7 tysięcy euro lub równowartość w gotówce.

Źródło: monikagibes.wordpress.com