Salon Wyposażenia Wnętrz

ZAKOPIAŃSKA 56

30-418 Kraków

Godziny otwarcia:

pn-pt:   10:00 - 19:00

sobota: 10:00 - 16:00

Strona Główna \ Specjalna Przestrzeń Architekta \ Aktualności \ Nowoczesna łazienka – STREFA PRAGNIEŃ! O czym pamiętać.
Nowoczesna łazienka – STREFA PRAGNIEŃ! O czym pamiętać.
Jeśli zainteresuje Cię produkt z poniższego artykułu, zapytaj o cenę i dostepność:
Sebastian.Serafin@excellent.com.pl

Coraz bardziej popularnym w Polsce trendem w projektowaniu wnętrz, jest traktowanie ŁAZIENKI, jako strefy pragnień. Kiedyś było to pomieszczenie służące tylko zabiegom higienicznym, głównie niewielkich rozmiarów i nie zawsze odpowiednio wyposażone w estetyczne urządzenia. Teraz nadszedł czas, że zarówno architekci jak i producenci docenili ważną rolę, jaką łazienka odgrywa w naszym pełnym zawrotnego tempa życiu. Wszyscy szukają wytchnienia, relaksu, odprężenia, aby choć trochę zregenerować siły przed kolejnym dniem pracy… Na częsty urlop, wyjazd, czy długi spacer po prostu większości z nas nie wystarcza czasu. A to za trudna podróż, a to aura nie taka, a to za daleko trzeba jechać. Okazuje się, więc, że najbliżej nas, z największymi szansami na częste odwiedzanie jest nasza własna STREFA PRAGNIEŃ, blisko, bo we własnym domu – nasza „kochana” łazienka!

 2012 11 22 duscholux/duschlux 1

 

Tu dowolnie można zająć się sobą: pławić się w wannie, kąpać pod prysznicem, wygrzewać w kabinie parowej, wreszcie łączyć kilka czynności w ulubiony sposób i spędzać miło czas kojąc skołatane nerwy, i reperując zdrowie. Do uzyskania jednak największego zadowolenia z decyzji o stworzeniu naszej strefy pragnień potrzeba sporo wiedzy fachowej, dlatego architekci, producenci i dostawcy dbają (a raczej powinni dbać) o takie zestawianie poszczególnych urządzeń, aby nie tylko zapewnić maksymalne doznania estetyczne i komfort użytkowania, ale też prawidłowe warunki potrzebne do bezawaryjnego funkcjonowania armatur, kabin, wanien, etc… Większość instalatorów wykonując podłączenia wodne myśli głównie o tym jakie średnice rur doprowadzić do poszczególnych urządzeń aby dobrze funkcjonowały, ale to nie koniec… Na przykład, nie można zapomnieć o prawidłowym dobraniu spadków instalacji i średnic rur odpływowych, które muszą poradzić sobie z odebraniem sporej ilości zużytej wody. Jest to bardzo ważne przy stosowaniu nowoczesnych ultra-płaskich brodzików, czy odpływów liniowych, bo ze względu na kształt tych produktów, woda nie może się w nich gromadzić, tylko musi być prawie natychmiast usunięta, aby nie wylewać się poza strefę prysznica. Również instalację elektryczną, tam gdzie jest potrzebne zasilanie prądem musimy prowadzić  z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Sporym wyzwaniem jest też wygospodarowanie wystarczającej dla kilku urządzeń ilości miejsca, i tu nam z pomocą przychodzi uniwersalizacja. Obecnie na rynku pojawiło się wiele urządzeń łączących kilka funkcji, dla przykładu kabina prysznicowo parowa Duscho Free Cube i wanna ze strefą prysznica Piccolo Step-in produkcji szwajcarskiej firmy Duscholux.     

2012 11 22 duscholux/duschlux 2                  

Kabina prysznicowo parowa Duscho Free Cube                                                                           

Powszechnie wiadomo, że kąpiel parowa relaksuje i wpływa na niemal wszystkie zmysły, zaś energia wody wypływającej z dysz prysznicowych czy głowicy górnej potrafi zdziałać bardzo wiele dla regeneracji skóry i mięśni, do tego chromo- terapia i aromaterapia dopełniają możliwości kabiny i zaspokajają najbardziej wybredne oczekiwania. Duscho Free Cube jako sam produkt, działa również na zmysł wzroku, wizualnie bardziej przypomina ekskluzywny mebel niż kabinę prysznicową. Architekturę tej kabiny można uznać za wyjątkową, w przeciwieństwie do ogółu kabin parowych innych producentów – Design i wyposażenie Duscho Free Cube sprawiają, że potrafi błyszczeć w naszej łazience i być tam prawdziwą biżuterią.                        

 

2012 11 22 duscholux/duschlux 3

Wanna Piccolo Step-in jest rozwiązaniem łączącym przyjemność prysznica z regenerującą kąpielą w wannie. Firma Duscholux znalazła receptę na odpowiedni produkt. W pełnym komforcie, nie zabierając zbyt wiele miejsca, a do tego w prosty sposób… Wyposażona w sterowany elektronicznie ciśnieniowy mechanizm zamykający z kontrolą poziomu wody, wanna może być używana do kąpieli, a po wyjęciu panela wejściowego można wannę traktować, jako obszerny brodzik. Istnieje możliwość łączenia wanny ze ściankami prysznicowymi, które skutecznie eliminują rozchlapywanie wody na zewnątrz. Ścianek może być od jednej do trzech, zależnie od potrzeb. Panel wejściowy można umieścić za relingiem zewnętrznym i wtedy służy on, jako półka na kosmetyki. Piccolo Step-in, to uniwersalne rozwiązanie dające wiele przyjemności zarówno tym, którzy kochają prysznic jak i tym wolącym kąpiel w wannie.

 

2012 11 22 duscholux/duschlux 4

 

 2012 11 22 duscholux/duschlux 5

 

Podsumowując - naszą własną strefę pragnień twórzmy pamiętając nie tylko o naszych potrzebach, musimy połączyć razem wymagania techniczne, względy bezpieczeństwa, możliwości przestrzenne, estetykę i wreszcie nasze oczekiwania.