Salon Wyposażenia Wnętrz

Zakopiańska 72

30-418 Kraków

Godziny otwarcia:

pn-pt:   10:00-19:00

sobota: 10:00-16:00

Strona Główna \ Specjalna Przestrzeń Architekta \ Aktualności \ Excellent a Łódź Design Festival
Excellent a Łódź Design Festival
Wróćmy jednak do stoisk targowych, które zaprezentowały wszelkiego rodzaju meble, oświetlenie i dodatki.  Łódź postawiła na polskich projektantów i światowy design.

2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld17

Ponieważ Festival trwał prawie dwa tygodnie i zorganizowany był w wielu punktach praktycznie w całej Łodzi, opisanie wszystkich wydarzeń wydaje się być niemożliwe.

2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld6

To samo tyczy się mebli i innych produktów. Zaprezentuję tylko kilka wybranych przedmiotów, które już są lub niedługo są w Salonie Excellent.

Jednym z pierwszych wydarzeń podczas ŁDF była prezentacja przygotowana przez firmy Pfleiderer oraz Interprint przedstawiająca nowe propozycje dekorów, które już niedługo będą miały swoją premierę sprzedażową. Do stworzenia nowych wzorów zaproszeni zostali światowej sławy polscy projektanci – Oskar Zięta oraz Piotr Kuchciński. Podczas prezentacji designerzy opowiedzieli o swojej pracy nad nowymi materiałami, odpowiedzieli na pytania skąd wziął się na nie pomysł i dlaczego wybrane zostały właśnie takie wzory. Zaprezentowali również po raz pierwszy film pod tytułem „Materials We Love” opowiadający o procesie tworzenia dekorów od powstania idei projektowej po finalną wersję kolekcji. Dekory idealnie imitujące beton – zarówno architektoniczny, jak i ten konstrukcyjny oraz naturalne drewno zostaną wprowadzone przez firmę Pfleiderer do sprzedaży już w przyszłym roku. Będą to produkty ogólnie dostępne, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla producentów mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz.

2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld4

Na wystawie Must have zorganizowanej w centrum festiwalowym przy Piotrkowskiej 250 i ukazującej najciekawsze propozycje polskich projektantów i producentów znalazły się oryginalne i kolorowe krzesła Mannequin firmy Iker. Krzesła zaprojektowane przez G. Oberfell oraz J. Wertel od razu urzekają swoim urokiem, prostym designem, pięknym siedziskiem z geometrycznymi podziałami i zachęcają do dotknięcia ich niezwykłego w strukturze materiału. Krzesło reklamowane jest jako „szyte na miarę potrzeb wnętrza i domowników”. Do wyboru są 3 rodzaje pikowanych siedzisk, a także 3 typy stelaży. Szeroka gama kolorystyczna tapicerki daje nam duży wybór i możliwość otrzymania dokładnie takiego produktu, na jakim nam zależy. Dodatkowo są one bardzo wygodne.

2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld2

Wśród ceramiki łazienkowej sporą popularność wzbudziła toaleta myjąca Geberit AquaClean. Kampania reklamująca toaletę pod hasłem „I love water” podkreśla cechy produktu, który ma zapewnić wyjątkowe odczucie delikatnej higieny, naturalnej świeżości i czystości, a także dobrego samopoczucia. Czystość i świeżość przedstawione zostały w oryginalny sposób poprzez zdjęcia tańczących w wodzie kobiet. Kampania bardzo pozytywnie oddziałuje na zmysły.

2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld1

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się na ŁDF również ekspozycja nowoczesnych grzejników firmy TERMA. Wystawa TERMA DESIGN to międzynarodowy konkurs skierowany do projektantów sztuki użytkowej. Zajmuje on szczególne miejsce na kulturalnej mapie wydarzeń artystycznych, a dla jego organizatora – Terma Sp. z o. o. -  jest nieocenionym źródłem inspiracji. TERMA DESIGN 2014 jest to już czwarta z kolei edycja konkursu, który w tym roku wystartował pod hasłem przewodnim „SLOW”. Tym właśnie hasłem kierowali się kreatorzy tworząc nowoczesne grzejniki inspirowane dziedzictwem lokalnej tradycji oraz harmonijnie współdziałające ze środowiskiem naturalnym.

2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld13 

Wszystkie przedstawione w artykule produkty dostępne już w sprzedaży można nabyć w salonie Excellent, co udowadnia, że podąża on za najnowocześniejszymi trendami w polskim designie. Wystawa TERMA DESIGN ON TOUR zawita już niebawem do Krakowa.

2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld14

Oglądnąć będzie ją można właśnie w Excellent przy ulicy Zakopiańskiej. Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić salonu, to będzie to doskonała okazja, by zapoznać się nie tylko z przepięknymi grzejnikami, ale również z pozostałymi produktami dostępnymi właśnie w Excellent.

 2014 10 30 lodz design podobinska tuleja maria/ld10

 

Maria Podobińska-Tuleja

www.prostewnetrze.pl