Salon Wyposażenia Wnętrz

ZAKOPIAŃSKA 56

30-418 Kraków

Godziny otwarcia:

pn-pt:   10:00 - 19:00

sobota: 10:00 - 16:00

Strona Główna \ Specjalna Przestrzeń Architekta \ Aktualności \ Nowe w ofercie - płytki w Excellent
Nowe w ofercie - płytki w Excellent
Jeśli zainteresuje Cię produkt z poniższego artykułu napisz do mnie email Sebastian.Serafin@excellent.com.pl

W treść emaila wklej link do artykułu.

Zapraszam!

Co jest fajnego w mojej pracy? To że jest tyle fabryk, których jeszcze nie znam, które mogę poznać i których produktami mogę się zachwycić.
Moje życie zawodowe byłoby nudne, gdyby na mojej orbicie nie pojawiali się nowi producenci, nowe serie a nawet nowe materiały.

2014 06 09 tonalite/tonalite11

Serie, które mnie urzekły to:

Silk i Satin – dwie siostrzane kolekcje – pierwsza błyszcząca, druga matowa. Mają niemal identyczną kolorystykę – zbliżoną do mutinowej Ceramiki. I tradycyjne formaty 15×15, 7,5×15, 10×30 oraz wersję diamantato – ze ściętymi brzegami. Wersja błyszcząca ma jeszcze płytki o bardziej fantazyjnych kształtach, nazwanych arabesque (na zdjęciu u samej góry). A do tego jest cały program elementów wykończeniowych – wałków węższych i szerszych, z narożnikami do nich. I dekoracje, które jednak, muszę przyznać, najmniej mi się spodobały.Gdybym miała użyć kiedyś tych płytek we własnej przestrzeni dałabym sobie spokój z dekoracjami – same płytki podstawowe wystarczyłyby mi.

2014 06 09 tonalite/tonalite22

Uzupełnieniem dwóch powyższych są Exabright i Examat – serie kolorystyką nawiązujące w części do Silk i Satin, ale sześcio- a nie czworokątne. W Exabright znalazłam sześciokąty dla siebie – pod aktualny kolor moich paznokci ;) I w czerwieni niemal Ferrari.

2014 06 09 tonalite/tonalite333

Krakle – seria z popękanym szkliwem. Spękane szkliwo jest aż w 16 kolorach – w większości – śródziemnomorskich :) Płytki podstawowe mają formaty takie jak Silk/Satin i dekoracje z ceramicznymi kamykami i rozgwiazdami. Nie ma w tej kolekcji jednego elementu, który by mi się nie podobał.

2014 06 09 tonalite/tonalite-thumb_scorcio_resize_660_245_excellent

Miro – kolekcja bardziej kolorowa, nowocześniejsza, ale spodobały mi się w niej pop-artowe dekoracje z kółkami i okręgami.

2014 06 09 tonalite/tonalite-thumb_silk_tabacco_resize_660_245-excellent

Wszystkie płytki na stronie Tonalite.

I wydłuża się lista fabryk, które koniecznie muszę odwiedzić jesienią w Bolonii.

źródło: monikagibes.wordpress.com