Salon Wyposażenia Wnętrz

ZAKOPIAŃSKA 56

30-418 Kraków

Godziny otwarcia:

pn-pt:   10:00 - 19:00

sobota: 10:00 - 16:00

Strona Główna \ Specjalna Przestrzeń Architekta \ Aktualności \ Dornbracht Foot Bath: Nowe scenariusze i funkcje komfortowe nadają łazience indywidualny charakter
Dornbracht Foot Bath: Nowe scenariusze i funkcje komfortowe nadają łazience indywidualny charakter
 

 

Jeśli zainteresuje Cię produkt z poniższego artykułu podaj jego tytuł oraz zapytaj o cenę i dostępność: Sebastian.Serafin@excellent.com.pl

RELAX uspokaja ciało, umysł i duszę, wykorzystując do tego siłę strumienia. Powolne, kontrolowane podgrzewanie wody poprawia ukrwienie, dzięki czemu rozluźnia napięte mięśnie. Poczucie bezpieczeństwa sprawia, że krew krąży spokojnie, a poziom wody w tym czasie delikatnie podnosi się od kostek po łydki. Po takiej terapii umysł i ciało są odprężone i wolne.

2014 02 24 Dornbracht Foot Bath/Dornbracht Foot Bath1

VITALIZE ożywia, stymuluje i uwalnia energię, która znów może swobodnie płynąć od stóp w górę. Wywołuje poczucie świeżości, które otula ciało. Energetyczne zmiany temperatury stymulują strefy refleksyjne na podeszwach stóp, a rosnąca intensywność nacisku wody płynącej z dysz aktywuje układ nerwowy. To ożywia zmysły i poprawia samopoczucie.

 

Oprócz różnych scenariuszy do wyboru są dwie wstępnie ustawione funkcje komfortowe, umożliwiające wygodne i bezpieczne napełnienie jednostki pożądaną ilością wody: do wysokości kostki lub łydki. Woda ma przy tym przyjemną temperaturę 38 °C.

2014 02 24 Dornbracht Foot Bath/Dornbracht Foot Bath2

Podstawę scenariuszy i funkcji komfortowych urządzenia Foot Bath stanowią trzy specjalne rodzaje dysz dostosowane do kąpieli stóp. WaterFall z systemem Pearlstream ma szeroki wylot, zapewniający wyjątkowo miękkie uczucie kontaktu wody ze skórą. Ten rodzaj natrysku z delikatnymi, równoległymi strumieniami jest nadzwyczaj przyjemny. Wyciągana dysza umożliwia precyzyjne zastosowanie na poszczególne strefy stopy lub łydki, na przykład z wykorzystaniem metody natrysków Kneippa. Natomiast cztery dysze w dnie zbiornika zapewniają odpowiednią stymulację podeszew stóp.

 

Z drugiej strony nowy cyfrowy sterownik wyposażony w elementy obsługowe Smart Tools tworzy dodatkowy komfort i stanowi alternatywę dla tradycyjnej obsługi mechanicznej. Dwa pokrętła regulacyjne umożliwiają ustawienie jednym ruchem dokładnej ilości i temperatury wody. Jeden przełącznik na wyświetlaczu służy do uaktywniania wypływu wody i mimośrodu, drugi pozwala na wybranie funkcji komfortowych do automatycznego napełniania zbiornika oraz scenariuszy. Foot Bath można łatwo i szybko zainstalować jako kompaktową jednostkę gotową do podłączenia zgodnie z zasadą „plug and play”. Wymiary montażowe jednostki wynoszą 920 x 700 mm, a jej wysokość można zmieniać dzięki regulowanym nóżkom. Aby dostosować Foot Bath do aranżacji łazienki, możliwe jest wykończenie jej przy użyciu wybranych materiałów, takich jak marmur, kamień naturalny, drewno lub płytki.

 

Jednostka Foot Bath ze zbiornikiem z białej, szkliwionej stali będzie dostępna od jesieni 2013 roku. Mechaniczne elementy obsługowe są dostępne do wyboru w kolorze chromu i matowej platyny, a cyfrowe elementy obsługowe Smart Tools w kolorze chromu, platyny i matowej platyny.