Salon Wyposażenia Wnętrz

ZAKOPIAŃSKA 56

30-418 Kraków

Godziny otwarcia:

pn-pt:   10:00 - 19:00

sobota: 10:00 - 16:00

Strona Główna \ Specjalna Przestrzeń Architekta \ Aktualności \ Najnowsza kolekcja Braci Bouroullec...
Najnowsza kolekcja Braci Bouroullec...
Jeśli zainteresuje Cię produkt z poniższego artykułu, zapytaj o cenę i dostepność:
Sebastian.Serafin@excellent.com.pl


“Feel Free to Compose”

Kolekcja Axor Bouroullec - dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Kolekcja Axor Bouroullec 1

Kolekcja łazienkowa Axor Bouroullec została stworzona przez markę Axor firmy Hansgrohe, we współpracy z Ronanem i Erwanem Bouroullec.  Kolekcja ta nadaje pojęciu personalizacji w łazience całkowicie nową definicję. "Armatura nie musi być już umieszczana pośrodku tylnej krawędzi umywalki. Można ją sytuować dowolnie na zintegrowanych półkach, które tworzą główny element aranżacyjny całej kolekcji. Armaturę można umieścić przed lub obok umywalki albo zamontować na ścianie" wyjaśnia Philippe Grohe, szef marki Axor.

Kolekcja Axor Bouroullec 2

KONCEPCJA: dowolność kompozycji
Półki zintegrowane z umywalką są podstawą organizacji przestrzeni pod kątem osobistych przyzwyczajeń i upodobań. Pozwalają na zainstalowanie armatury na wiele sposobów; na przykład w miejscu, które jest łatwo dostępne dla dzieci, dla użytkowników leworęcznych albo po prostu tam gdzie nam to odpowiada wizualnie. Umywalki dostępne są zarówno w wersji do wbudowania, z jedną lub dwiema półkami lub do montażu na ścianie. Posiadają wiele opcji umożliwiających aranżację poszczególnych elementów armatury, od baterii jednouchwytowych, poprzez baterie dwu- i trzyotworowe odpowiednie do montażu na blacie lub na ścianie.

Kolekcja Axor Bouroullec 3

KLUCZ DO KOLEKCJI: kompozycje z półek
Półki odgrywają wiodącą rolę w tej kolekcji; tworzą spójny element pod względem designu, funkcjonalności i wygody.
Multifunkcyjne baterie natynkowe Axor Bouroullec stanowią wraz z półkami innowacyjny rodzaj mebla we wnętrzu.

Axor Bouroullec oferuje użytkownikowi swobodę podejmowania decyzji i aranżacji półek według własnych upodobań: w zasięgu ręki można mieć radio, miejsce na mokrą gąbkę lub armaturę zamontowaną pod kątem indywidualnych potrzeb.

Kolekcja Axor Bouroullec 4

Niezależnie od tego czy półka stanowi część umywalki, wanny czy samodzielny element wyposażenia wnętrza lub nawet całość z armaturą – pełni zawsze więcej niż tylko jedną funkcję.

Kolekcja Axor Bouroullec 5

DESIGN: gładkość, elegancja, ponadczasowość
Ideą kolekcji Axor Bouroullec było zaprojektowanie eleganckich elementów, które będą pasować do różnych środowisk łazienkowych. Gładkie, proste kształty, bez narożników i krawędzi współgrają z przepływem wody oraz zachęcają by ich dotknąć. "Ważne było dla nas aby zaprojektować wyposażenie łazienkowe emanujące spokojem, który kreuje ciepłą równowagę w przestrzeni. Chcieliśmy aby użytkownik miał poczucie komfortu podczas poruszania się w łazience" mówią Ronan i Erwan Bouroullec.

Optymalna funkcjonalność i najwyższa jakość są gwarantem długowieczności. "Axor Bouroullec wyznacza nowe standardy w odniesieniu do wykorzystania zasobów w zgodzie z ekologią ze względu na minimalne zastosowanie metali i zmniejszony przepływ wody (już tylko 5 zamiast 7 litrów na minutę, jak to było wcześniej)", tłumaczy Philippe Grohe.
   
***

Axor to ekskluzywna marka firmy Hansgrohe. Uznawana jest jako uosobienie najwyższej jakości i innowacyjnego designu w obszarze łazienki. Kolejne kolekcje powstawały we współpracy ze światowej sławy architektami i designerami, jak Philippe Starck, Antonio, Jean Marie Massaud, Patricia Urquiola, Ronan i Erwan Bouroullec czy Phoenix Design. Axor otwiera wiele możliwości dla swobodnego kształtowania indywidualnych rozwiązań łazienkowych i interpretacji przestrzennych. Kolekcje Axora znajdują się m.in.
w Burj Khalifa w Dubaju, w Yoo Apartament na Manhattanie, w hotelu Bulgari na Bali oraz w Mediolanie, na Queen Mary II, w Grand Hyatt w Szanghaju oraz w Hotelu Mandarin Oriental w Barcelonie. Szefem marki Axor jest Philippe Grohe (43), wnuk założyciela firmy  - Hansa Grohe.