Salon Wyposażenia Wnętrz

ZAKOPIAŃSKA 56

30-418 Kraków

Godziny otwarcia:

pn-pt:   10:00 - 19:00

sobota: 10:00 - 16:00

Strona Główna \ Specjalna Przestrzeń Architekta \ Aktualności \ Własna “piazza” przed domem? Cristal Ceramicas seria Vesubio
Własna “piazza” przed domem? Cristal Ceramicas seria Vesubio
Zastanawiam się czy przypadkiem ta płytka nie jest emanacją mojej tęsknoty za słoneczną Italią (szczególnie, gdy za oknem leje od kilku dni). Bo to właśnie w tym kraju widziałam place i chodniki brukowane niewielkimi otoczakami.

Vesubio z Cristacera jest właśnie imitacją takiego chodnika. Na dodatek, jak na taką imitację wygląda całkiem nieźle – przyznaję to ja, mając chroniczną alergię na rozmaite pseudo-mozaiki kamienne.

To w sumie żadne zaskoczenie, że płytki w fabrycznej aranżacji wyglądają dobrze – takie aranżacje bywają podrasowane. Ale również dobrze wyglądały na podłodze w części stoiska Cristacera na targach w Walencji. Jak widać na zdjęciu poniżej. To znaczy – prawie widać – zdjęcie jest jakieś nie do końca wyraźne – mam wrażenie, że ręce mi się w tamtym momencie trochę trzęsły. Bez wątpienia – ze zmęczenia ;)

Bardzo jestem ciekawa jak Vesubio zostanie przyjęte na polskim rynku. Na “chłopski rozum” nie powinny się sprzedawać u nas, bo dalekie są od tego, co zwykle wybierają Polacy. Ale z doświadczenia wiem, że rynek bywa kompletnie nieprzewidywalny.

Płytki mają formę prostokątów o wymiarze 33×60, o krzywych krawędziach. Złożone razem układają się w kwadraty, takie jak te:

żródło: monikagibes.wordpress.com